części do wózków Jungheinrich

Wymiana części do wózków Jungheinrich

Części do wózków Jungheinrich. Kiedy należy je wymienić?

Wózki widłowe są niezastąpione wszędzie tam, gdzie konieczny jest transport większych ładunków. Wykorzystuje się je m.in. w magazynach, halach przemysłowych oraz w transporcie. W grupie najbardziej cenionych producentów tego typu maszyn znajduje się marka Jungheinrich. Części do tego typu wózków powinny być odpowiednio dobrane, a z ich wymianą w przypadku usterki lub zużycia nie należy zwlekać.

Jak często trzeba wymieniać części w wózkach Jungheinrich?

Tak samo, jak w przypadku każdej marki, części do wózków Jungheinrich należy co jakiś czas wymieniać. Naturalną rzeczą jest bowiem to, że z czasem ulegają one zużyciu. Nasuwa się jednak pytanie, co jaki czas konieczna jest wymiana części w tego typu wózkach? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Konieczność wymiany części do wózków widłowych uzależniona jest bowiem od stopnia zużycia oraz rodzaju danego elementu. Przykładowo baterie do wózków wymienia się średnio co 5-7 lat, a dokładny czas uzależniony jest od intensywności oraz sposobu ich użytkowania.

Częstszej wymiany wymagają z kolei części do wózków Jungheinrich, takie jak filtry oleju i powietrza. Trzeba je zmieniać co 500 przepracowanych motogodzin, a jeżeli urządzenie nie jest intensywnie użytkowane, raz w roku.

Kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa ma natomiast układ hamulcowy. Klocki i tarcze hamulcowe trzeba regularnie kontrolować. Ich wymiana jest konieczna wówczas, gdy ich grubość spadnie poniżej bezpiecznego poziomu.

Oczywiście elementów, które co jakiś czas należy wymieniać, jest znacznie więcej. Aby zyskać pewność, które części do wózków Jungheinrich należy wymienić, warto przeprowadzać ich regularny serwis. Najlepiej udać się w tym celu do autoryzowanego punktu producenta.

Dlaczego warto regularnie wymieniać części w wózkach widłowych?

Regularna wymiana poszczególnych elementów w wózkach widłowych jest bardzo ważna, również przypadku maszyn renomowanych producentów, takich jak Jungheinrich. Części zamienne warto zaś nabywać u sprawdzonych dostawców. Zamienniki słabej jakości mogą negatywnie wpłynąć na pracę wózka, zaniżając jego osiągi. To tylko pozorna oszczędność, ponieważ tańsze części trzeba wymieniać częściej, a co więcej, mogą negatywnie wpływać na pracę innych podzespołów.

Wymiana zużytych części w wózkach widłowych zapewnia wyższe bezpieczeństwo pracy i przedłuża żywotność maszyny. Wózek pracuje wydajniej, a finalnie zmniejszają się też koszty związane z jego eksploatacją.


Drukuj