Wózek widłowy. Nowy czy używany?
Wielu przedsiębiorców, których czeka zakup wózka widłowego, staje przed dylematem czy lepiej jest kupić używany pojazd, czy bardziej opłaca się zainwestować w nowy. Oba rozwiązania mają swoje zalety, a części do wózków widłowych są łatwo dostępne, zarówno do nowych, jak i do starszych modeli. Którą opcję zatem wybrać?
Nowy wózek widłowy. Kiedy należy w niego zainwestować?
Na rynku działa wielu cenionych producentów wózków widłowych, takich jak Hyster, Linde czy Jungheinrich. Części zamienne do oferowanych przez nich pojazdów są łatwo dostępne, a wózki renomowanych marek mogą służyć przez długie lata. Decydując się na zakup nowego modelu, zyskujemy pewność, że pojazd nie ma żadnych defektów, a co za tym idzie, będzie wydajniejszy. Przez pierwszy okres użytkowania nie ma też potrzeby inwestowania w części do wózków widłowych.
Nowe pojazdy mają też przeważnie lepsze funkcje. Dzięki temu są łatwiejsze w użytkowaniu i obsłudze i zapewniają większą efektywność pracy. Chcąc nabyć nowy wózek widłowy, trzeba się jednak liczyć z wyższą ceną, niż w przypadku wózków używanych.
Używany wózek widłowy. Dlaczego warto?
Na Używany wózek widłowy decydują się najczęściej przedsiębiorcy, którzy dysponują mniejszym budżetem. Części zamienne Jungheinrich i innych marek również można bez problemu nabyć w przystępnych cenach.
Starsze modele, choć mogą nie mieć niektórych funkcji dostępnych w nowszych modelach, cechują się w większości przypadków solidnym wykonaniem i wytrzymałością. części do wózków widłowych wykorzystywanych w starszych pojazdach, jeżeli są prawidłowo eksploatowane, są w stanie wytrzymać bardzo długo, bez potrzeby ich wymiany.
Wózek widłowy używany będzie też świetnym wyborem, jeżeli wykorzystywany będzie sporadycznie. Zaawansowane funkcje nie są wówczas konieczne, a ryzyko awarii jest mniejsze. Nawet jeśli jednak to niej dojdzie, to części do wózków Linde i innych marek można wymienić samodzielnie lub w serwisie.
Zakup zarówno nowego, jak i używanego wózka widłowego może okazać się korzystny. Wiele zależy tu od indywidualnych oczekiwań i warunków pracy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zatem rozważyć wszystkie za i przeciw i zastanowić się, która opcja będzie lepsza dla Twojej działalności.