Linde części zamienne

Wózki i części zamienne Linde

Wózki widłowe Linde. Co warto o nich wiedzieć?

W grupie marek oferujących maszyny dla logistyki maszynowej jedną z najbardziej rozpoznawalnych jest marka Linde. Części zamienne do nich są łatwo dostępne, a marka cieszy się dużym uznaniem. Przyjrzyjmy się zatem historii tego popularnego producenta wózków widłowych oraz oferowanym obecnie modelom.

Historia powstania marki

Zarówno wózki widłowe, jak i części Linde podobnie jak części do wózków widłowych Mitsubishi cieszą się obecnie dużą popularnością. Jest to marka będąca jednym z czołowych producentów wózków widłowych. Historia jej powstania sięga 1905 roku, w którym to Dr Hugo Güldner von Linde i Dr Georg von Krauss założyli w Niemczech przedsiębiorstwo o nazwie Güldner-Motoren-GmbH. Wkrótce przekształciło się ono w firmę produkującą ciągniki rolnicze.

Pierwszy wózek widłowy firma wypuściła w 1958 roku, zmieniając jednocześnie nazwę na LINDE AG. W roku 1969 zakończono produkcję ciągników, a amerykański producent wózków widłowych Baker Material Handling Corporation, przejął firmę Linde. Części i technologie wykorzystywane w produkcji poszerzano z każdym rokiem. Dzięki temu w 1984 roku asortyment wzbogacił się o kolejne modele, a marka przejęła dwóch europejskich producentów wózków widłowych. Obecnie jest ona jednym z najbardziej rozpoznawalnych dostawców tej kategorii maszyn.

Wózki Linde na polskim rynku

Marka zdobyła dużą popularność również na polskim rynku, czego dowodzi chociażby popyt na części do wózków Linde. Firmie udało się wypracować przewagę konkurencyjną, a fakt ten zawdzięcza w dużej mierze wszechstronnością zastosowania dostarczanych przez nią wózków widłowych.

W Polsce, do najczęściej wykorzystywanych maszyn w logistyce magazynowej, zalicza się właśnie wózki widłowe Linde. Części zamienne do wózków widłowych użyte w ich konstrukcji to wysokiej klasy komponenty, a parametry techniczne zapewniają sprawną obsługę magazynów. Klienci mają do wyboru wiele serii i modeli wózków, dzięki czemu mogą dobrać produkt zgodny ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami.

Oferta marki Linde

Katalog produktów marki obejmują zarówno spalinowe, jak i elektryczne wózki Linde. Części zamienne do nich również są łatwo dostępne, co czyni ofertę jeszcze atrakcyjniejszą. Wybrane modele cechuje moc udźwigu do 20 ton oraz wyjątkowa łatwość wykonywania manewrów, nawet w ciasnych magazynach. Bogate wyposażenie to kolejny atut wózków widłowych Linde. Części w nich wykorzystane powodują zaś, że maszyny nie wymagają częstego serwisu i wyróżniają się niezawodnością.


Drukuj