wózki widłowe spalinowe

Wózki widłowe - spalinowe vs elektryczne

Wózki elektryczne a spalinowe. Które wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wózków widłowych. Poszczególne modele różnią się pomiędzy sobą parametrami, a także rodzajem napędu. Zapewne wiele osób zastanawia się, czy lepiej wybrać widłowy wózek spalinowy, czy może elektryczny. W poniższym wpisie przyjrzymy się bliżej tej kwestii.

Wózki elektryczne. Zalety

Przed zakupem pojazdu transportowego trzeba przemyśleć wiele kwestii, na przykład to, czy części do wózków widłowych danego producenta są łatwo dostępne. Bardzo duże znaczenie ma również rodzaj napędu. Wózek elektryczny będzie dobrym wyborem w przypadku zamkniętych pomieszczeń. Nie emituje on bowiem szkodliwych spalin, które mogą stanowić zagrożenie dla pracowników. Urządzenia z tej grupy cechują się również cichą pracą, co pomaga chronić przed nadmiernym hałasem.

Kiedy warto zainwestować w wózek spalinowy?

Wózki spalinowe mają tę przewagę nad elektrycznymi, że nie wymagają ładowania. części do wózków widłowych elektrycznych obejmują dodatkowo akumulator, którego energię trzeba uzupełniać. Na ładowanie trzeba poświęcić w zależności od modelu, nawet do 12 godzin.

Ponadto należy mieć na uwadze, że wózki spalinowe mają większy udźwig, niż wózki elektryczne. Niektóre modele są w stanie unieść ładunek ważący 20 ton. Wózki elektryczne są w stanie dźwignąć maksymalnie kilka ton. Wózki widłowe spalinowe oferuje wiele marek, m.in. Jungheinrich. Części do nich są łatwo dostępne, a same urządzenia zapewniają wydajną pracę.

Jaki wózek wybrać? Elektryczny czy spalinowy?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej sprawdzi się wózek elektryczny, czy spalinowy. części do wózków widłowych można znaleźć bez większego problemu, niezależnie od rodzaju napędu. Podejmując decyzję o zakupie, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym miejsce użytkowania wózka oraz oczekiwaną wydajność.

W wózkach widłowych stosowane są różne części. Linde i inne marki oferują sprzęt, generujący różne natężenie hałasu, a także różny udźwig. Trzeba zatem zastanowić się, gdzie będzie użytkowany wózek i do jakich prac będzie wykorzystywany.

Nie bez znaczenia jest też cena. Zarówno urządzenia, jak i części do wózków BT, Linde, Mitsubishi i innych marek, dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Należy mieć na uwadze, że wózki widłowe spalinowe są przeważnie tańsze od wózków elektrycznych. Wszystkie powyższe czynniki powinny wpłynąć na decyzję o rodzaju napędu wózka widłowego.


Drukuj